Hip-hop

6. června 2009 v 23:22 | v-e-r-u-s |  About Dance2
Ahoj...tento článek je hlavně pro ty co se zajímají o hip-hop jako já xDtakže komu se to líbí ať pls hlásne v anketě ať vim jesli mám pokračovat:New style Hip Hop - na hip hop music. moderní styl tance kombinující různé funk styly, jazzový rytmus , hudební předloha dle posledních trendů hip hop music. MTV je v podstatě plné tohoto typu tance. Důraz je kladen na práci rukou, jemný pohyb vrchní části těla, klouzavé pohyby nohou, vlnivý a izolovaný pohyb.
House dance - na deep house music. druh urban tance koncentrovaný na práci nohou s funky postojem, oblíbený zejména v New Yorku a dnes již v celé Evropě. House je mix různých stylů jako salsy, uprocku, jazzu, stepu, jazz rocku a dalších prováděny do house hudby (elektronický styl).
Locking - na funky music. rychlé a ostré pohyby doplněné o vybrané pohyby nohou. Charakteristická je tzv. "lock pozice", styl vytvořený před 30 lety Don Campbellockem společně se skupinou Lockers v Los Angeles. Pravý funk, bohatý styl a ladnost, živé pohyby, improvizace a zábavný charakter dotváří celkový dojem.
Popping - na funky music. trhané kontrakce svalů, zejména pažemi, rameny, břichem, krkem, doplněné o práci nohou. Dojem je podobný robotickému tancování, ale do rytmu, zejména do beatu. Popping je podstatný element hip hopové taneční kultury, ať už oldschoolový nebo new schoolový.
Electric Boogaloo - na electro beat music. je styl poppingu, vytvořené Boogaloo Samem a Popin Petem. Myšlenka spočívá v ohýbání nebo táhnutým spojením částí těla, připomínající elektrický proud procházející postupně tělem. Ve výsledku tělo při tanci vypadá jako "bez kostí". Základem jsou vlny a plynulost. Break dance - Mix gymnastiky, capoeiry a bojového umění, specializované na rotaci na podlaze (headspin, backspin, handspin atd.), efektní footwork a freezy.
Break dance - původně znám jako b-boying spolu s unikátní hudbou je hlavní složkou hip hopové kultury. Vznikl v 70.letech na východním pobřeží USA (New York) spolu s typickou hudbou. Bboying podporuje originálního ducha hip hopu spolu s oddannou podporou bboys/bgirls. Krump dance - agresivní emocionální tanec. Pohyb zahrnující Chest Pops, Stomps, švihy paží. Tanec zahrnuje rychlé výpady, prvky afrického Tribal dance - domorodého obřadu s prvky pantomimy. Krump - taneční vyjádření emocí, vzteku a "bojové" nálady.
Krump dance - na krump beat music a rap. agresivní emocionální tanec. Pohyb zahrnující Chest Pops, Stomps, švihy paží. Tanec zahrnuje rychlé výpady, prvky afrického Tribal dance - domorodého obřadu s prvky pantomimy. Krump - taneční vyjádření emocí, vzteku a "bojové" nálady.
New jack swing, hype - na hip hop 90s. tanec inspirovaný hudbou konce 80tých a začátku 90tých let. Především různé krokové variace, swingování do pumpujícího beatu, Základním prvkem je "running man" - simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny. A spousta dalších krokových variací. New jack swing - tanec inspirovaný hudbou konce 80tých a začátku 90tých let. Především různé krokové variace, swingování do pumpujícího beatu, Základním prvkem je "running man" - simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny. A spousta dalších krokových variací...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CeZaR CeZaR | 7. června 2009 v 11:50 | Reagovat

Celkem dobry...dej tam něco o oblečení!

2 v-e-r-u-s(majitelka blogu) v-e-r-u-s(majitelka blogu) | E-mail | 7. června 2009 v 13:19 | Reagovat

Jak myslis xD

3 Dajounka SB Dajounka SB | Web | 8. června 2009 v 11:38 | Reagovat

hip hop nejvíc prostě těd s kamoskou uvazujem o hip hopovem krouzku:)

4 v-e-r-u-s(majitelka blogu) v-e-r-u-s(majitelka blogu) | 12. června 2009 v 14:58 | Reagovat

tak děte do toho!!! stoji to za to...!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama